Miesięczne archiwum: Kwiecień 2014

Innowacje w zakresie nowych technologii

 
Nowy Program Operacyjny Norweskiego Mechanizmu Finansowego dla Polski jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, instytucji badawczych oraz klastrów.
Wsparcie dla przedsiębiorstw obejmuje rozwinięcie i wdrożenie działań w jednym lub kilku z poniższych obszarów:
– opracowanie i wdrożenie przyjaznych środowisku, innowacyjnych technologii,
– rozwój produktów i usług proekologicznych,
– opracowanie i wdrożenie przyjaznych środowisku procesów produkcyjnych,
– szkolenia,…

Kontrola podatkowa-obrot towarowy-spostrzeżenia

Właśnie zakończyliśmy reprezentowanie Klienta w kolejnej kontroli podatkowej, której przebieg idealnie wpisuje się w wizję administracji skarbowej nie związanej, jakby się mogło wydawać, zasadą legalizmu i praworządności.

Oto jakich dokonaliśmy spostrzeżeń:

– szczególną uwagą administracja skarbowa darzy firmy obracające towarami oznaczonymi co do gatunku w ilościach hurtowych
– nagminnie wszczynane są kontrole w trybie art. 79 ust. 2 pkt 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej -…

JAK ORGANIZOWAĆ SWÓJ CZAS?

Dziś o metodach menadżerów dotyczących organizacji swojego czasu.
1. Warto robić check listę czyli wypisać co masz do zrobienia, taką listę ma np. założyciel firmy Microsoft Bill Gates

2. Zaplanuj to co będziesz robił jutro, jeszcze dziś wieczorem

3. Nie planuj 100% całego dnia lecz tylko 60 % bo to realistyczne i uwzględniasz fakt, że może coś wypaść, lub będziesz musiał zmienić nagle plany

4. rób plany zgodnie ze swoimi wartościami, jeśli ważna jest dla Ciebie rodzina, w Twoim planie też…

Katalog polskich blogów firmowych 2014

To już kolejny rok z rzędu w którym aktualizuję listę aktualnie prowadzonych blogów firmowych. W poniższym zestawieniu pojawiło się sporo nowych lub odnowionych blogów. Sam katalog na pewno nie jest kompletny. Zresztą elementem tej edycji projektu “Blog firmowy roku” jest rozbudowa samego katalogu blogów firmowych o kolejne pozycje. Poniższa, wyjściowa lista blogów jest aktualizacją poprzedniego katalogu (ze stycznia 2012) oraz efektem napływających zgłoszeń. Jeśli ktoś chce dodać kolejny blog do listy, zgłosić poprawkę lub aktualizację, proszę o dopisywanie się w komentarzach do tego wpisu.

Polskie blogi firmowe – aktualna lista (25.03.2014)

  1. 2 Cytryny Konsultanci Ślubni 2cytryny.pl
  2. 4P Research Mix 4prm.com/blog.html
  3. 8fi Models 8fimodels.pl/blog
  4. ABB Polska abbpolska.blogspot.com
  5. Aboo Technology blog.aboo.pl
  6. Adams profilefasadowe.pl/blog
  7. AdTaily blog.adtaily.pl
  8. Agencja SEDNO blog.agencjasedno.pl
  9. AG Negocjator agnegocjator.blog.pl
  10. Agencja
  11. Akademia Kredytu akademiakredytu.pl/blog.html
  12. Aktywny Smyk blog.aktywnysmyk.pl
  13. ALPOL blog.alpol.net.pl
  14. Amber Gold blog.ambergold.com.pl
  15. Amber Stone amberstone.pl/blog
  16. Anioły Przyjęć Blog aniolyprzyjec.wordpress.com
  17. Ankietka ankietka.pl/blog
  18. Anna Różnicka Photography annaroznicka.com/blog
  19. Aqua Salon custom-publishing.blog.onet.pl
  20. ArtDecor24 blog.artdecor24.pl
  21. Artplastica bp.artplastica.pl/blog
  22. Aude custom-publishing.blog.onet.pl
  23. Audiomagic blog.audiomagic.pl
  24. Autentika autentika.pl/pl/blog
  25. Autotraper blog.autotraper.pl
  26. AWX2 Architekci blog.awx2.pl
  27. AVG blog.avg.pl
  28. B&B Studio bnb-studioblog.pl
  29. b&w photography bwphotography.pl/blog
  30. Bank Pocztowy pocztowy.pl/blog
  31. Bart-Car bart-car.pl/blog.html
  32. Belle Maison bellemaisoninspiracje.blogspot.com
  33. Białe Inspiracje bialeinspiracje.pl
  34. BinCode meandryzmian.wordpress.com
  35. Biosfeera biosfeera.blog.pl
  36. Biurco blog.biurco.pl
  37. Biurowe inspiracje biuroweinspiracje.pl
  38. Bluerank bluerank.blogspot.com
  39. Blue Sky Travel blog.bluesky.pl
  40. Brante Partners brante.pl/blog
  41. Bridelle bridelle.pl
  42. Butyk.pl butyk.pl/blog
  43. BZ WBK blog.bzwbk.pl
  44. CADO cado.pl/category/blog
  45. Cafe Borówka cafeborowka.pl/kategoria/blog
  46. Carpenter Consulting carpenterconsulting.wordpress.com
  47. Centrum foto centrumfoto.blogspot.com
  48. Centrum Oliwy centrumoliwy.com/blog
  49. CFSTUDIO cfstudio.info/blog_cfstudio
  50. Ciszewski PR ciszewskiblog.pl [zmiana adresu i formuły na ciszewskinews.pl]
  51. Code Two blog.comfoline.pl
  52. ConQuest Consulting conquest.pl/blog [zmiana adresu na conquestacademy.pl]
  53. Contium e-commerce-blog.contium.pl
  54. Conversion conversion.pl/blog
  55. craft 4 you craft4youpl.blogspot.com
  56. Creative Hobby moje.creativehobby.pl
  57. Cropp blog.cropp.com
  58. Cropp Town cropp-clothing.blogspot.com [nieaktywny od stycznia 2011, zmiana adresu na blog.cropp.com]
  59. CV na Wymiar (Wymiary Karier)  wymiarykarier.pl/blog
  60. Cyfrowe.pl blog.cyfrowe.pl
  61. Czarodziejska projekt czarodziejskaprojekt.blogspot.com
  62. CzaryMary blog.czarymary.pl
  63. Data Point blog.datapoint.pl
  64. Decobazaar decobloog.com
  65. Decorscrap calistaaa.blogspot.com
  66. Decou blog.decou.pl
  67. Dekorowanko dekorowanko.blogspot.com
  68. DeeZee blog.deezee.pl
  69. Deloitte forensic-blog.deloitte.pl
  70. Dilmah dilmah.pl/pl/wokol-herbaty.html
  71. Dom Maklerski BOŚ blogi.bossa.pl
  72. Dom Maklerski ING blog.ingsecurities.pl
  73. Domeny.tv blog.domeny.tv
  74. Domeny.pl blog.domeny.pl
  75. Dr Oetker panitereska.pl
  76. EC 5 ec-5.com/blog/aktualnosci
  77. eClicto blog.eclicto.pl
  78. eHoliday blog.eholiday.pl
  79. e-Lady blog.e-lady.pl
  80. Elpiano elpiano.pl/blog
  81. Enea Operator operator.enea.pl/blog/
  82. Enzo enzo.pl/blog
  83. e-oprawa.pl e-oprawa.pl/blog
  84. E-Synergia e-synergia.eu/blog.php
  85. Eura7 labber.pl
  86. Euro RSCG Sensors blog.sensors.pl [zmiana marki firmy i adresu bloga na blog.havasworldwide.pl]
  87. EuroFlorist blog.euroflorist.pl
  88. Event News blogoeventach.pl
  89. Fabryka Wafelków blog.fabrykawafelkow.pl
  90. Femi Laboratorium Farmaceutyczno-Kosmetyczne blog.femi.pl
  91. Finanse Osobiste blog.finanseosobiste.pl
  92. Finryan finryan.pl/blog
  93. Focus Telecom blog.focustelecom.pl
  94. FORMIO blogwogrodzie.pl
  95. Foto Factory fotofactory.net/blog.html
  96. FreecoNet blog.freeconet.pl
  97. Freshmail freshmail.pl/blog
  98. GaGa Models gaga.pl/blog_pl_2010_11.html
  99. Galeria Papieru galeriapapieru.blogspot.com
  100. Galeria Rae blog.galeria-rae.pl
  101. Gdyńska Klinika Weterynaryjna blog.gkw.com.pl
  102. Glamour Studio Fotografii blog.glamour-studio.pl
  103. Glossy Box glossybox.pl/beauty-blog
  104. GoldenSubmarine blog.goldensubmarine.com
  105. Google Polska googlepolska.blogspot.com
  106. Groupon blog.groupon.pl
  107. Grupa Puławy Azoty blog.pulawy.com/pl/
  108. Grupa AdWeb adnews.pl
  109. Gruper gruperblog.pl
  110. Gunfire blog.gunfire.pl
  111. Health Think healththink.pl/blog
  112. Helen Doron blog.helendoron.pl
  113. Hempel Special Metals stalnierdzewna.blogspot.com
  114. HiMountain himountain.pl/blog [zmiana na blogi pracownicze: himountain.pl/mateusz-grabowski i himountain.pl/wojtek-ryczer]
  115. Home.pl blog.home.pl
  116. Hossa Finanse blog.hossafinance.pl
  117. Humavit humavit.pl/blog/aktualnosci
  118. iCenter blog.icenter.pl
  119. Ideacto ideas2action.pl
  120. ikuchnie.pl blog.ikuchnie.pl
  121. ImaginePR imaginepr.pl/blog
  122. Imadium imadium.com.pl/blog
  123. InfoPraca weblog.infopraca.pl
  124. Infovide Matrix infovidematrix.pl/inspiracje
  125. Inspire blog.grupainspire.pl
  126. Inspirowani Naturą inspirowaninatura.pl
  127. InPost blog.inpost.pl
  128. Instytut Zmian instytutzmian.blog.pl
  129. Intelektualnie.pl intelektualnie.pl/blog
  130. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl blog.esky.pl
  131. Invigo invigo.pl/blog
  132. iParts czescinr1.pl
  133. iStore.pl blog.istore.pl
  134. iSzafy blog.iszafy.pl
  135. iTalents blog.italents.pl
  136. Jatomi Fitness jatomifitness.pl/blog
  137. Jazz Event jazzevent.pl/blog
  138. JCommerce blog.jcommerce.pl
  139. Just Married blog.justmarried.com.pl
  140. K2 blog.k2.com.pl [zmiana adresu na klub.k2.com.pl]
  141. Kameleon kameleonsklep.pl
  142. Kamila Markiewicz-Lubańska blog.fotografka.pl
  143. Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka blog.dzp.pl [zmiana w platformę blogów]
  144. Klewer katalog.ngobs.pl
  145. Kraina Filcu krainafilcu.blogspot.com
  146. Kraina Herbaty; Kraina Kawy; Kraina Ziół przyfilizance.pl
  147. Kraina Ślubów atelierslubne.pl
  148. Kreatywny Zakątek kreatywny-zakatek-pl.blogspot.com
  149. KRD pracaw.krd.pl
  150. Księgarnia Zaczytanie zaczytanie.com.pl/blog
  151. KSP blog.ksplegal.pl
  152. KuferArt kuferart.pl/blog.php
  153. LangSEO langseo.pl/blog
  154. Laurifer laurifer.pl/blogi/
  155. Lawendowa farma lawendowafarma.blogspot.com
  156. Level 5 blog.level5.pl
  157. Lexy lexy.com.pl/blog
  158. Lider Branży Fitness blog.fitbay.pl
  159. Link4 link4.pl/blog
  160. Lizard Media blog.lizardmedia.pl
  161. LokiKoki.pl blog.lokikoki.pl
  162. Lotnicze Bilety blog.lotnicze-bilety.pl
  163. Loulou louloublog.pl
  164. Łubudubu PR lubudubupr.pl/nasz-blog
  165. Magbro Magdalena Bród seonaobcasach.pl
  166. Magineo blog.magineo.art.pl [zmiana adresu na blog.magineo.pl]
  167. Magraf magraf.blox.pl/html
  168. Majesso blog.majesso.pl
  169. Maluje.pl maluje.wordpress.com
  170. Manubia blog.manubia.pl
  171. Marcin Łysak Fotograf lysak.pl/blog
  172. MariolaFruwa blog.mariolafruwa.pl
  173. Market Planet blog.marketplanet.pl
  174. Marketing sportowy marketingsport.pl
  175. Marley Polska marleypolska.pl
  176. mBank mbank.pl/porozmawiajmy/blog/ [zmiana adresu na mbank.pl/blog]
  177. Mbike mbikekalisz.blogspot.com
  178. Meble do kuchni meble-do-kuchni.blogspot.com
  179. Mega Market Odchudzania blog.mmo.pl
  180. Meritum Bank blog.meritumbank.pl
  181. Merix Studio merixstudio.pl/blog
  182. ML STUDIO blog.mlstudio.com.pl
  183. Morizon morizon.pl/blog
  184. MPL Studio mplblog.pl
  185. Multitu blog.multitu.pl
  186. Nartyserwis.pl nartyserwis.pl
  187. NaviExpert blognavi.pl
  188. Net firmy firmy.net/blog
  189. NetArch netarch.com.pl/blog
  190. Netia blog.netia.pl
  191. Nextranet blog.nextranet.pl
  192. Novell Polska linuxportal.pl/blogi/blog-firmy-novell-polska/
  193. NovaPR novapr.pl/blog
  194. Obsessive kokieteria.pl
  195. Octigo octigo.pl/category/blog
  196. Okazje Info okazje.info.pl/blog
  197. oKSYgen oksygen.pl/blog
  198. Olesińscy i Wspólnicy blog.e-prawnik.pl
  199. Ona On Studio onaonblog.pl
  200. Opcom opcom.pl/blog
  201. Operon akademiaortograffiti.pl/Blogi
  202. Oracle Polska oracle-pl.blogspot.com
  203. Orange/TP blog.tp.pl [zmiana adresu na blog.orange.pl]
  204. Ortopedyczny24 blog.ortopedyczny24.pl
  205. Outdoorzy.pl Sklep turystyczny blog.outdoorzy.pl
  206. OXYCOM oxycom.pl/blog
  207. Pani Fotograf panifotograf.eu/blog
  208. Pasart.pl blog.pasart.pl
  209. Pat&Rub blog.patandrub.pl
  210. PayLane (polska firma, ale bloga prowadzi w j.angielskim) blog.paylane.com
  211. Perfect Moments perfectmoments.pl/blog [zmiana adresu na perfectmoments.pl/2013/blog.html]
  212. Performance Media blog.performancemedia.pl
  213. Perfumera Missala blog.missala.pl
  214. Pikinini blog.pikinini.pl
  215. Pixel PR pixelpr.net/category/blog [zmiana adresu na pixelpr.net/blog]
  216. Pixers pixers.pl/blog
  217. PKO Bank Polski bankowymokiem.pl
  218. Platformy Sertum sertum.wordpress.com
  219. Play blogplay.pl
  220. Plus plusblog.pl [niezależny od firmy blog o marce]
  221. Polcoaldex blog.polcoaldex.pl
  222. Po prostu podróż poprostupodroz.com
  223. Poczta Polska blog.poczta-polska.pl
  224. Polhaus blog.polhaus.pl
  225. Poliman blog.poliman.pl
  226. Pożyczone i niebieskie blog-pozyczoneiniebieskie.pl
  227. PP Design Studio blog.ppdesignstudio.pl
  228. Pracownia Sukien Ślubnych Kamy Ostaszewskiej ostaszewska.blogspot.com [zmiana adresu na ostaszewska.com/blog]
  229. Pracuj.pl blog.pracuj.pl [zmiana adresu na kariera.pracuj.pl]
  230. Projekt Ślub projektslub.blogspot.com
  231. Pro-Energia pro-energia.net/blog.html
  232. Przed porodem blog.przedporodem.pl
  233. Przemysław Szklarski Fotografia blog.przemyslawszklarski.pl
  234. Płodni.com przerwanareklame.pl
  235. PWB pwb.com.pl/Blog
  236. Quantum qantum.pl/blog
  237. Radosław Marter radoslawmarter.com
  238. Ravelio blog.revelio.pl
  239. Red Dragon Media reddragonmedia.pl/wpis [poprzedni adres: blog.reddragonmedia.pl, nieaktywny od 2011]
  240. Relaksacja relaksacja.pl/blog
  241. Rewers rewers.computerworld.pl
  242. Red jungle blog.redjungle.pl
  243. Rocket Studio rocketstudio.eu/blog
  244. RöHRENSCHEF rohrenschef.pl/blog
  245. Rubens Models rubensmodels.wordpress.com
  246. Rupieciarnia rupieciarnia.com.pl/blog
  247. Rzetelna Firma blog.rzetelnafirma.pl
  248. Sale biznesowe blog.salebiznesowe.pl
  249. Schaffashoes schaffashoes.pl/blog_dzial,7 [zmiana adresu na schaffashoes.pl/blog]
  250. Scrap.com.pl inspiracje.scrap.com.pl
  251. Scrapek scrapek.blogspot.com
  252. Scrapki.pl scrapkipl.blogspot.com
  253. Sempre PR sempre-pr.pl/category/blog
  254. Sentemo blog.sentemo.pl
  255. Sentione blog.sentione.pl
  256. Shoper blog.shoper.pl
  257. Sklep Bukowiec blog.sklepbukowiec.pl
  258. Sklepik Seniora blogseniora.pl
  259. SKOK stefczykradzi.pl
  260. Ślubna Pracownia blog.slubnapracownia.pl
  261. Ślubne Inspiracje slubne-inspiracje.blog.pl [zmiana adresu na inspiracje-slubne.blogspot.com]
  262. Ślubne Zakupy slubnezakupy.blogspot.com
  263. SmakFit smakfit.wordpress.com
  264. SMS API smsapi.pl/blog
  265. SoInteractive sointeractive.pl/blog
  266. Solar solarblog.pl
  267. Sport Connection sport-connection.blogspot.com
  268. Stowarzyszenie Prasy Firmowej blog.stowarzyszenieprasyfirmowej.pl
  269. Studio Navigo blog.studionavigo.pl
  270. Stylowe Butki blog.stylowebutki.pl
  271. Sunrise Systems reklamawinternecie.pl
  272. Surge Polonia blog.surgepolonia.pl
  273. Świat Pasji swiatpasji.pl/kreatywny
  274. Świeżo palona swiezopalona.pl/newsy
  275. Sygma Bank sygma-bank-blog.pl
  276. Symetria symetria.pl/blog
  277. Sztuka Reklamy sztukareklamy.pl/aktualnosci/blog
  278. TachoTerminal tachoterminal.net/blog
  279. Termplus blog.termplus.pl
  280. The Best Way blog.tbw.pl
  281. The Teacher teacher.pl/teacher-blog
  282. They.pl blog.they.pl
  283. TouK touk.pl/blog
  284. Trabaya Pracownia Artystyczna trabaya.blox.pl/html
  285. Traseo blog.traseo.pl
  286. Travel Holiday travelholiday.pl/blog
  287. Trendymania trendymania.pl/blog.html
  288. Trybik blog.trybik.eu
  289. Twoja inspiracja twoja-inspiracja.blogspot.com/
  290. Uniwersytet Łódzki unilodz.blogspot.com
  291. Vector On-line vol.com.pl/aktualnosci
  292. Velvet Studio velvetblog.plVert Agencja Reklamowa vert.pl/blog
  293. Video Studio blog.video-studio.pl
  294. W Media Wzięty wmediawziety.blogspot.com
  295. Wakacje i podróże wakacjeipodroze.com
  296. We Fix UX wefixux.pl
  297. Weltbild weltbild.pl/blog
  298. Wide Open blog.wideopen.pl
  299. Wózek inwalidzki wozek-inwalidzki.blogspot.com
  300. Wydawnictwo Dobra Literatura dobraliteratura.pl/blog
  301. Wydawnictwo Jaguar wydawnictwo-jaguar.blogspot.com
  302. Wydawnictwo Lucrum lucrum.pl/blog.php
  303. Wydawnictwo Nowy Świat blog.nowy-swiat.pl
  304. Wytwórnia Ślubów blog.wytworniaslubow.pl
  305. Xella blog.xella.pl
  306. XL-ka xl-ka.blogspot.com
  307. Xsolve Laboratory xlab.pl
  308. Yes blog.yes.pl
  309. Żorżeta zorzeta.wordpress.com